Ottimo SystemsTechnologie
retuszu uszkodzeń

ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA OTWARTE

Chcesz zostać ekspertem i odnosić sukcesy w dziedzinie retuszu uszkodzeń na powierzchniach użytkowych? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to zachęcamy do wzięcia udziału w naszych szkoleniach odbywających się w profesjonalnych salach do zajęć praktycznych, gdzie zdobędziesz nie tylko wiedzę ogólną, ale również nauczysz się w sposób manualny retuszować uszkodzenia na powierzchniach. Oferujemy szkolenia dla osób zajmujących się naprawą uszkodzeń na co dzień w pracy, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych pracowników produkcji, oraz dla majsterkowiczów i pasjonatów napraw i retuszu wad na powierzchniach.

Jednodniowe szkolenia tematyczne skierowane są dla chętnych osób, usługodawców, serwisantów, montażystów oraz pasjonatów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną z dziedziny retuszu i naprawy różnego rodzaju powierzchni użytkowych. Oferujemy aż 6 różnych tematów szkoleń od drewna poprzez tworzywa sztuczne, a kończąc na renowacji kamienia i aluminium. Na szkoleniu Technolog OTTIMO przedstawi różne techniki napraw w zależności od wybranego tematu szkolenia.

Dwudniowe szkolenia skierowane są dla pracowników linii produkcyjnych, usługodawców, serwisantów oraz montażystów. Szkolenie obejmują 4 tematy, które zawierają wiedzę teoretyczną i praktyczną z dziedziny retuszu i naprawy różnego rodzaju powierzchni. Technolog firmy OTTIMO na szkoleniu przedstawi różnego rodzaju techniki napraw uszkodzeń w zależności od potrzeb firmy. Część praktyczna zawiera manualne wskazówki dotycznące przprowadzenia kompleksowej naprawy, jest dostosowywana do wymagań i potrzeb produkcyjnych klienta.

Szkolenia EDULIVE są przeprowadzane online z naszego wirtualnego studia szkoleń. Kierowane są do osób, które nie mogą pojawić się na szkoleniach stacjonarnych, a chcą w szybki i łatwy sposób uzyskać informację na temat renowacji i naprawy uszkodzeń na powierzchniach użytkowych. Temat szkolenia online jest dobierany i uzgadniany z Technologiem firmy OTTIMO w zależności od potrzeb klienta.

ZAKRES PRZEKAZYWANEJ WIEDZY

Nasze szkolenia obejmują:

 • niezbędną wiedzę teoretyczną na temat identyfikacji rodzajów powierzchni i występujących na nich uszkodzeń
 • poznanie technik napraw i retuszu wad powierzchni
 • zastosowanie produktów i narzędzi OTTIMO SYSTEMS
 • praktyczne ćwiczenia podnoszące umiejętności doboru kolorystycznego
 • poznanie zaawansowanych technik odnawiania powierzchni
 • praktyczne wskazówki z dziedziny retuszu

TEMATY SZKOLEŃ

Szkolenia dwudniowe

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach meblowych

Na szkoleniu dowiesz się jak skutecznie i szybko zretuszować wady drewna, oklein naturalnych, uszkodzenia na laminatach oraz pozostałych płytach meblowych, tak aby finalny retusz był niezauważalny oraz odporny mechanicznie i termicznie. Szkolenie obejmuje teoretyczno-praktyczną naukę napraw i retuszu uszkodzeń typu rysy, przetarcia, wgnioty i mikropęknięcia na powierzchniach meblowych. Nauczysz się jak odtworzyć strukturę rysunku słojów drewna oraz jak skutecznie pozbyć się wad na narożach Nasi Technolodzy pokażą Ci, na wysokiej jakości próbkach, systemy zabezpieczania napraw lakierami retuszerskimi oraz jak skutecznie wyczyścić i zabezpieczyć mebel przed kolejnymi uszkodzeniami.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na profilach stolarki otworowej

Szkolenie to przeznaczone jest dla usługodawców, serwisantów, montażystów oraz pracowników produkcji. Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną w jaki sposób przeprowadzić profejonalny retusz i naprawę uszkodzenia na elementach stolarki otworowej takich jak okna, drzwi, bramy garażowe oraz ogrody zimowe. Nasi Technolodzy przedstawią Ci różne techniki napraw w zależności od materiału z którego wykonane są profile, od aluminium przez PCV, aż po klasyczne drewno. Ze względu na różnorodność uszkodzeń występujących na powierzchniach dowiesz się jakich produktów użyć, aby pozbyć się niepożądanych przetarć, błędnie wykonanych otworów, ubytków, wgniotów oraz zarysowań na profilach stolarki otworowej. Nasi Technolodzy nauczą Cię, w jaki sposób wyczyścić i trwale zabezpieczyć profile stolarki otworowej po dokonaniu retuszu uszkodzenia, uwzględniając wysoki stopień narażenia stolarki na negatywne działanie promieni słonecznych.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach stolarki budowlanej z drewna, aluminium i PCV

Podczas szkolenia nauczysz się jak rozróżniać uszkodzenia na stolarce budowlanej, dzięki czemu będziesz mógł idealnie dobrać produkty, które w znacznym stopniu przyspieszą i ułatwią naprawę i retusz uszkodzenia na powierzchni. W ramach szkolenia Technolodzy OTTIMO SYSTEMS nauczą Cię umiejętności techniczno-manualnych przydatnych podczas wykonywania naprawy. Szkolenie obejmuje szeroki zakres technik napraw powierzchni schodów, płytek ceramicznych,elementów wykonanych z kompozytów, aluminium, drewna, PVC. Nauczymy Cię jak w skuteczny sposób pozbyć się zarysowań, przetarć, odprysków, wgniotów oraz ubytków na powierzchniach i krawędziach w/w materiałów. Pokażemy Ci jakimi produktami można skutecznie zabezpieczyć powierzchnie przed kolejnymi uszkodzeniami.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach meblowych oraz stolarki budowlanej, ceramice i kamieniu

W ramach szkolena dowiesz się jak skutecznie i szybko ukryć wady powstałe na powierzchniach wykonanych z drewna, laminatów, tworzyw sztucznych, metalu, ceramiki i kamienia, tak aby finalny retusz był niezauważalny oraz całkowicie odporny przy dalszej eksloatacji powierzchni. Szkolenie obejmuje naukę teoretyczno-praktyczną związaną z naprawą uszkodzeń typu rysy, przetarcia, pęknięcia, wyszczerbienia, wgnioty oraz błędnie wywiercone otwory. Podczas szkolenia nauczysz się jak rozróżniać rodzje powierzchni i uszkodzeń, dzięki czemu będziesz mógł idealnie dobrać produkty, które pozwolą wykonać naprawę w sposób profesjonalny, tak aby powierzchnia ponownie nadawała się do kompleksowego użytkowania. Technolog OTTIMO SYSTEMS nauczy Cię umiejętności manualnych oraz przydatnych trików niezbędnych do wykonania idealnej naprawy uszkodzenia oraz w jaki sposób wykonać skuteczne zabezpieczenie powierzchni po naprawie.

Szkolenia jednodniowe

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na elementach stolarki budowlanej

Podczas szkolenia zapoznasz się z naszymi produktami z dziedziny retuszu uszkodzeń na elementach stolarki budowlanej oraz w jaki sposób rozróżniać rodzaje uszkodzeń i jakie technologie zastosować do ich naprawy. W trakcie szkolenia zdobędziesz niezbędną wiedzę teoretyczną oraz zobaczysz w jaki sposób można dokonać naprawy zarysowań, przetarć, odprysków, wgniotów, ubytków na powierzchniach oraz na krawędziach różnego rodzaju materiałów. Pokażemy Ci jakimi produktami można skutecznie wyczyścić i zabezpieczyć powierzchnie po dokonaniu naprawy.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na elementach stolarki aluminiowej

Na szkoleniu nauczysz się jak rozróżniać uszkodzenia na stolarce aluminiowej, dzięki czemu będziesz mógł idealnie dobrać produkty, które w znacznym stopniu przyspieszą i ułatwią naprawę i retusz powierzchni. Technolog OTTIMO SYSTEMS pokaże Ci niezbędne techniki napraw i retuszu przydatne podczas prac związanych z usówaniem uszkodzeń na profilach stolarki aluminiowej. Pokażemy Ci jak naprawić uszkodzenia typu rysy, przetarcia, ubytki, błędnie wykonane otwory oraz jakimi produktami czyścić i zabezpieczyć profile stolarki aluminiowej przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach PVC stolarki otworowej

Biorąc udzieł w szkoleniu dowiesz się jak skutecznie przeprowadzić retusz i naprawę uszkodzeń typu rysy, przetarcia, błędnie nawiercone otwory, ubytki na profilach stolarki otworowej wykonanych z PVC. Nasi Technolodzy zaprezentują Ci różne technologie napraw uszkodzeń w zależności od miejsca, wielkości i głębkości uszkodzenia. Pokażemy Ci jakimi produktami można skutecznie wyczyścić profile, odnowić połysk i ożywić kolor oraz zabezpieczyć po dokonaniu naprawy, aby zminimalizować negatywny wpływ promieniowania UV.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach z ceramiki i kamienia

Szkolenie obejmuje zdobycie wiedzy teoretyczno-praktycznej z dziedziny napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach wykonanych z ceramiki i kamienia naturalnego oraz sztucznego. Zapoznasz się z niezbędną wiedzą potrzebną do naprawy uszkodzeń typu rysy, wyszczerbienia, błędnie wykonane otwory, ubytki na powierzchniach płaskich i krawędziach. Pokażemy Ci, jakimi produktami można profesjonalnie czyścić powierzchnie i zabezpieczać wykonane naprawy, tak aby były odporne na użytkowanie termiczne i mechaniczne.

Szkolenie z zakresu napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach meblowych

Na szkoleniu dowiesz się w jaki sposób skutecznie i szybko zretuszować wady powstałe na powierzchniach mebli wykonanych z drewna, oklein naturalnych, laminatów oraz innych płytach używanych do produkcji mebli, tak aby finalny retusz był niezauważalny oraz odporny mechanicznie i termicznie. Technolog OTTIMO SYSTEMS zaprezentuje Ci w jaki sposób dokonać naprawy uszkodzeń typu rysy, przetarcia, wgnioty i mikropęknięcia na powierzchniach meblowych. Dowiesz się jak odtworzyć strukturę rysunku słojów drewna oraz jak skutecznie pozbyć się wad na narożach oraz jak skutecznie wyczyścić i zabezpieczyć mebel po dokonaniu naprawy.

PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI

Nasze szkolenia dedykowane są dla:

 • osób chcących zdobyć umiejętności teoretyczno-praktyczne dotyczące naprawy i retuszu uszkodzeń
 • stolarzy, pracowników produkcji, grup serwisowo-montażowych
 • osób chcących zdobyć nowy zawód w sektorze wykonywania profesjonalnych usług retuszu i napraw uszkodzeń na powierzchniach użytkowych

KONKRETNE KORZYŚCI

Dlaczego warto wybrać szkolenia OTTIMO SYSTEMS:

 • udostępniamy uczestnikom nowocześnie wyposażone sale szkoleniowe do zajęć teoretyczno-praktycznych
 • w trakcie szkolenia zdobędą Państwo cenną wiedzę popartą aktywnym udziałem w ćwiczeniach manualnych
 • po szkoleniu gwarantujemy wsparcie dotyczące zastosowań produktów OTTIMO SYSTEMS oraz wiedzę z zakresu technologii napraw i retuszu uszkodzeń
 • po ukończeniu szkolenia i zdaniu egzaminu z wynikiem pozytywnym uczestnicy otrzymują ŚWIADECTWO potwierdzające nabyte umiejętności

Uczestnicy szkoleń dwudniowych otrzymują CERTYFIKAT, natomiast jednodniowych dostają ZAŚWIADCZENIE.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

SZKOŁA MISTRZÓW OTTIMO

Posiadamy znakomitą kadrę szkoleniowców o unikalnych umiejętnościach. Ich domeną jest teoretyczna i praktyczna wiedza, wybitna kompetencja w zakresie technologii i materiałów, udokumentowane doświadczenie, a nade wszystko umiejętność precyzyjnego przekazania tych umiejętności uczniom. Nasi trenerzy wyszkolili już kilka tysięcy fachowców, którzy doskonale radzą sobie na rynku.

JERZY PIETREK

Gółwny Technolog OTTIMO SYSTEMS, współtwórca technologii systemów retuszerskich, specjalista oraz trener umiejętności praktycznych z dziedziny retuszu uszkodzeń. Już od ponad 20 lat współpracuje z działem Badawczo – Rozwojowym oraz bierze czynny udział w tworzeniu nowych produktów i opracowywaniu innowacyjnych technologii napraw uszkodzeń. Wybitny ekspert branżowy oraz ceniony szkoleniowiec, który jako jeden z pierwszych Technologów pod skrzydłami OTTIMO SYSTEMS, wprowadził do Polski nowe technologie retuszerskie. Przeszkolił już kilka tysięcy pracowników produkcyjnych, serwisantów i montażystów.

MICHAŁ KOZICKI

Twórca i opiekun programu produktowego z dziedziny retuszu uszkodzeń CleHo3000 by OTTIMO Systems dla hurtowni i sklepów branżowych. Zastępca Głównego Technologa OTTIMO SYSTEMS, doradca technologii systemów retuszerskich, ceniony szkoleniowiec i praktyk z dziedziny napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach użytkowych. Od ponad 20 lat specjalizuje się w przeprowadzaniu szkoleń teoretyczno-praktycznych, ceniony oraz
wielokrotnie nagradzany edukator branży stolarki budowlanej z dziedziny przywracania powierzchni do pierwotnej doskonałości.

Marek Kotas

MAREK KOTAS

Specjalsta, trener i praktyk w dziedzinie napraw i retuszu uszkodzeń na powierzchniach użytkowych. Jeden z najlepszych ekspertów w kraju w zakresie napraw uszkodzeń w zakresie stolarki otworowej oraz budowlanej. Twórca i opiekun programu Picobello by OTTIMO SYSTEMS przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Przeszkolił już kilka tysięcy pracowników produkcyjnych, serwisantów i montażystów wielu firm branżowych. Wykładowca i mentor na Uniwersytecie Poznańskim z dziedziny technologii drewna, na kierunku Materiałoznawstwo.

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

Współpracujemy z organizacjami branżowymi, ośrodkami doskonalenia zawodowego oraz uczelniami, takimi jak Polski Związek Okien i Drzwi, Akademia Dobrego Montażu Porta oraz Poznański Uniwersytet Przyrodniczy (kierunek Technologia Drewna).

DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ Z UE

Dzięki rejestracji OTTIMO w Bazie Usług Rozwojowych PARP masz możliwość otrzymania wsparcia finansowego w wysokości nawet 80% kosztu szkolenia. Kwota dofinansowania każdorazowo uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa oraz jej lokalizacji. Więcej o detalach procedury: uslugirozwojowe.parp.gov.pl

Mikroprzedsiębiorstwo do 10 osób80% dofinansowania Małe przedsiębiorstwo do 50 osób70% dofinansowania Średnie przedsiębiorstwa do 250 osób50% dofinansowania

Kluczem do utrzymania lub odzyskania doskonałości jest idealny dobór kolorów do każdego rodzaju materiału –  drewna, kamienia, ceramiki, metalu czy tworzywa  sztucznego.

Więcej