Ottimo SystemsTechnologie
retuszu uszkodzeń

SYSTEMY DLA PROFESJONALISTÓW

Portfolio OTTIMO SYSTEMS to systemowe rozwiązania z dziedziny retuszu i naprawy uszkodzeń na powierzchniach opracowywane z myślą o producentach, stolarzach, usługodawcach z dziedziny napraw uszkodzeń, montażystach, serwisantach i pasjonatach majsterkowania. Nasze podejście umożliwia korzystanie w całościowy sposób z 4 kluczowych komponentów, determinujących sukces w branży retuszerskiej: renomowanych produktów, technik doskonałego doboru kolorystycznego, obszernej wiedzy wynikającej z wieloletniego doświadczenia, a także pomocy ekspertów i technologów.

PRODUKT

SPRAWDZONY PRODUKT TO PODSTAWA

Na początku najistotniejszy jest produkt – jego jakość, właściwości oraz trwałość gwarantujące profesjonalną naprawę uszkodzenia. W OTTIMO SYSTEMS opieramy się na sprawdzonych komponentach o niepodważalnej jakości, przetestowanych w naszych laboratoriach. Produkty gwarantujące naszym Klientom absolutną pewność i pełen komfort użytkowania, rekomendowane przez uznane branżowe autorytety.
Niezawodny produkt to podstawa naszego systemu, który jednak sam, bez wiedzy technologicznej przekazywanych na szkoleniach, nie pozwoli na osiągnięcie 100% pożądanego efektu naprawy.

PRODUKTY DEDYKOWANE

OTTIMO SYSTEMS wspiera swoimi kompetencjami fachowców z wielu branż produkcyjnych i usługowych. Na podstawie 25 letniego praktycznego doświadczenia stworzyliśmy dobrane wg potrzeb poszczególnych branż i zastosowań zestawy naprawcze i walizki serwisowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki napraw najczęściej występujących w następujących branżach:

  • meblowej
  • stolarki budowlanej
  • hotelarskiej
  • usługowej
KOLOR

PRECYZJA W ZARZĄDZANIU KOLOREM

Idealne dopasowanie barwy materiałów naprawczych do oryginalnej kolorystyki uszkodzonych przedmiotów jest ambicją każdego profesjonalnego retuszera. W OTTIMO SYSTEMS wielką uwagę przywiązujemy do tego, by precyzja wykonania samej naprawy zawsze szła w parze z doskonałością doboru kolorystycznego. Dlatego w naszej ofercie znajdują się, oprócz produktów w standardowych kolorach najpopularniejszych producentów, także, ciągle aktualizowane palety najmodniejszych odcieni, promowanych w najnowszych trendach stylistycznych. Opracowujemy także produkty retuszerskie w kolorach dedykowanych na indywidualne zamówienie w ramach usługi Express Color by OTTIMO SYSTEMS. Idealnie dobrany kolor zastosowanego produktu retuszerskiego jest kluczowym elementem perfekcyjnej naprawy uszkodzonej powierzchni.

KOLOR STANDARDOWY

Kolory standardowe obejmują kolekcje produktów dostępnych od ręki w odcieniach opracowanych zgodnie z bieżącymi trendami barwnymi w meblarstwie i stolarce otworowej. W kartach kolorów standardowych OTTIMO SYSTEMS znajdują się podstawowe odcienie drewna, kolory RAL, Rnolit, Cova, LG, Hornschuch. Ponadto aktualne serie kolorystyczne i wykaz produktów dostępnych w danych kolorach.

KOLOR DEDYKOWANY

Kolor dedykowany to w pełni zindywidualizowane oraz innowacyjne podejście do opracowania kolorystyki wybranego produktu. Laboratorium OTTIMO SYSTEMS na podstawie dostarczonej próbki materiału może opracować unikalną recepturę dowolnego koloru „pod klucz”. A następnie wyprodukować wszystkie niezbędne środki –wypełniacze, szpachle, lakiery oraz pisaki retuszerskie – w takim właśnie kolorze dedykowanym. Dokładamy wszelkich starań, żeby proces ten przebiegł w jak najkrótszym czasie, tak aby klient otrzymał w ustalonym terminie gotowe produkty w odpowiedniej kolorystyce oraz kompletne rozwiązanie technologiczne.

WIEDZA

SPECJALISTYCZNA WIEDZA TECHNOLOGICZNA

Obszar wiedzy z zakresu retuszu i napraw uszkodzeń na powierzchniach mebli, stolarki budowlanej, płytek podłogowych, produktów z kamienia, konglomeratów czy ceramiki łazienkowej jest bardzo obszerny i wymaga nauki teoretycznej jaki i prakatycznej technologii, technik napraw oraz umiejętności rozpoznawania rodzajów materiałów i rodzajów uszkodzeń, a co za tym idzie odpowiedniego doboru produktów z szerokiej gamy asortymentu OTTIMO SYSTEMS. Jedynym gwarantem uzyskania rzetelnej i aktualnej wiedzy technologiczno-produktowej jest korzystanie z know-how oraz systematyczny udział w szkoleniach, oraz ciągła współpraca z działem technologicznym OTTIMO SYSTEMS.

WSPARCIE

RZETELNE DORADZTWO BRANŻOWE

Jednym z najważniejszych aspektów działalności OTTIMO SYSTEMS jest branżowe doradztwo, opracowywanie i dostarczanie indywidualnych rozwiązań technologicznych z dziedziny retuszu uszkodzeń do zakładów produkcyjnych oraz bezpośrednia komunikacja z Klientem. Doradztwo technologiczne świadczone przez OTTIMO SYSTEMS to kompleksowa obsługa Klienta poprzez kontakt telefoniczny i mailowy oraz możliwość bezpośredniej konsultacji potrzeb z technologami. Szybka pomoc i doradztwo w zakresie zalecanego stosowania produktów, wsparcie przy projektowaniu własnych stanowisk naprawczych oraz opracowywanie systemowych zestawów i walizek serwisowych (z wkładami w układzie dostosowanym do potrzeb Klienta), a także specjalnych wersji produktów na zamówienie. Oferujemy możliwość przeprowadzania w pełni indywidualnych szkoleń w siedzibie Klienta oraz w nowoczesnych salach szkoleniowych OTTIMO SYSTEMS. Ta bliska współpraca i pomoc oraz wzajemna wymiana doświadczeń między fachowcami przyczynia się do wspólnego rozwoju firm, oraz ogromnych oszczędności materiałowych w zakładach produkcyjnych.

STREFA B2B

Dzięki rejestracji na platformie B2B OTTIMO SYSTEMS nasi stali odbiorcy uzyskują wiele ułatwień przyspieszających proces składania zamówień i ich realizacji. W profilu Klienta są zarchiwizowane i udostępnione wszystkie informacje o indywidualnych recepturach, używanych paletach kolorów czy wzorach własnych opakowań. Klienci używający pulpitu B2B posiadają bezpośredni dostęp m.in. do:

  • historii zamówień, faktur i płatności
  • podglądu ewentualnych niezrealizowanych pozycji
  • sprawdzania bieżących stanów magazynowych zamawianych produktów

W przypadku składania zamówień poprzez strefę B2B nasi stali Klienci mają możliwość uzyskania dodatkowych rabatów.

INNOWACJE

OTTIMO SYSTEMS posiada własny prężnie działający dział badawczo-rozwojowy, wyposażony w niezbędne maszyny i urządzenia wspierające procesy opracowywania nowych innowacyjnych rozwiązań produktowych. W naszych laboratoriach testujemy materiały i opracowujemy nowe systemy retuszerskie, corocznie wprowadzając kilka w pełni autorskich, innowacyjnych systemów produktowych. Rozwijamy i weryfikujemy kolejne receptury, sprawdzamy trwałość naszych produktów. Opracowujemy indywidualne kolory dla farb, lakierów, wszystkich rodzajów wypełniaczy, pisaków, sztyftów i kartuszy retuszerskich. Jeśli w naszym aktualnym asortymencie nie znajdziecie Państwo poszukiwanego produktu dział B+R jest w stanie opracować odpowiednie rozwiązanie, który dostarczy rozwiązanie technologiczno-produktowe.

 

Kluczem do utrzymania lub odzyskania doskonałości jest idealny dobór kolorów do każdego rodzaju materiału –  drewna, kamienia, ceramiki, metalu czy tworzywa  sztucznego.

Więcej